Inter – Milan Primavera Derby 2014.01.15

1014398_697940836917471_555258717_n

Kellemes idő fogadta a nézőket, akik kilátogattak a vasárnapi mini derbyre. Én már 1 héttel előtte elhatároztam hogy kimegyek megnézni ezt a meccset, bízva abba, hogy itt is behúzzuk a 3 pontot mint decemberben. A kicsiknek külön pályájuk van, milano északi részén amit Facchettiről neveztek el. Itt is ha körülnéz az ember megnyugszik mivel Intereres környezetben érezheti magát. Mindenfele Inter címer és kék-fekete zászlók. Azt tudni kell a sportcentrumról, hogy van 2 db nagy füves pályája és 1 db műfüves pályája és 1 db ami jelenleg fel van szántva és még nem használják. Megérkezve a sportcentrumhoz, meglepődve láttam, hogy nagyon kevesen jöttek el hazai részről szurkolni a kicsiknek. Az ellentábor a Curva Sud annál többen. Ők ugye tiltakozásképpen a Sassuolo meccs jegyárai miatt nem mentek el hanem inkább kijöttek ide szurkolni…. Ők hangban teljesen elnyomták az Inter tábort ngyon nem is volt szervezett Inter csoport kint. 1 db csoport volt kint a Banda Bagaj. Ők nyugodtan ülve szurkolták végig a 90 percet. Jó volt azt látni, hogy egy primavera meccsre ennyi ember jön ki (persze ez derby volt). A mérkőzésről annyit hogy az első félidőben a milan szerzett két szép gyors gólt és gyakorlatilag ezzel eldöntve a találkozó sorsát. Az iramot sok NB1-es magyar klub megirigyelhetné. 94-95-ös születésű srácokról van szó mindkét oldalon. Az Internek végig a meccsen momentuma nem volt. Átragadt rájuk a nagyok jelenlegi formája. A meccs végére már a nap is lemenőfélben volt és erős hideg szellő fújdogált így a hazaút fázósan telt el. Összeségében életem első primaverás meccsét láttam de jól éreztem magam, kicsit ahhoz tudnám hasonlítani amikor megyei bajnokság meccsén van az ember. Inter-Milan 0-2